• Wesson News

WAC Honor Roll for Second Nine Weeks 2021 – 2022



Superintendent’s List All A’s

First Grade: Abigail Taylor Brooks, Emilie Elizabeth Caballero, Colton Nickoles Craft, Liam Brady Hamilton, Gourney Quade Hunley, Charles Ray Jordan, Lucas Corey June, Lakenn Faith Luke, Timothy Peck Newman, Bristol Lee Rorie, Hayden Skye Ryan, Jayce Dean Taylor, London Paris Wallace, Taylor Price Warren, Kaden Wayne Westrope, Maleigh RaeAnn Williams.


Second Grade: Paris Marie Beasley, Derren Jess Brister, Jr., Bently Easton Burns, Madelynn Faye Coleman, Leighton Alaine Hall, Laken Dakota Hogan, Abigail Grace Holloway, Makinley Ann Johnson, Reagan Nicole Johnson, Griffin Reed Newell, Jamiah J’ream Robinson, Whitman Joseph Lloyd Rogers, Huntley Ty Rushing, Israel Kate Scopel, Ella Walker Shelton, Braxton Thomas Shoemake, James Brantley Smith.


Third Grade: Joshua Cottrell Armistad, Annistyn Pyper Byrd, Jude Anakin Carr, Katie Grace Garcia, Laney Brooke Hamilton, Amy Joyce Hill-Ramirez, Leah Grace Norman, Karaily FaithRussell, Molli Ann Shannon, Lily-Ann Faith Sykes, Alexander Hayes Touchstone, Kendall Claire Turner, Molly Grace Waltman, Evelyn Jayne Westrope, Aubree Rose Williams, Jeremy Tyree Williams, Addilee Denise Windom.


Fourth Grade: Jaiyana Minyon Barlow, Haley Lane Bates, Avalyna Carol Becerra, Lyla Joan Formby, Levi Thomas Highfill, Jackson Daniel James, Addison Ruth Lee, Bailey Marie Lee,

Mae Reeves Logan, Makenzee Miller, Rylan Bo Morgan, Haydn Alan Rushing, William Laikin Tarver, Rushten Keith Williams.


Fifth Grade: Braeleigh Addison Barnett, Emory Lee Britt, Aubrey Tatum Carraway,

Jaxton R P Hunley, Evan Scott Lambright, Lindsey Layne Lockhart, Tucker Elliott Martin, Meredith Kate McKenzie, Thomas Brody Ponder, Brooks Alexander Shoemake,

Caroline Rose Smith.


Sixth Grade: Kenslie Jerldine Carter, Kayla Rhea Clingan, Adalynn Rayne Coleman, Sean Ethan Cooper, Adyson Rose Dowd, Ellisa Eden Hall, Kathryn Elaine Hewitt,Brandon Michael Hutt, Michaella Noble, Slade Easton Oberschmidt, Tiffany Marie Rials, Phypher Lyn Roberts,

Addison Brylee Rorie, Allie Dawn Ryan, Madelyn Elaine Sanders, Allyson Blair Selman, Isabella Grace Sills, Kimberly Silvan Martinez.


Seventh Grade: Flint Enoch Ahlberg, William Nolan Barlow, Micqueal Antonisha Berry,

Lucas Paul Bowlin, Presley Ann Bridges, Riley Beth Bush, Jaycee Kelly Heard, Zechariah Caleb Holloway,Wesley Nathaniel Loy, Alice Van-Anh Luong, Mackenzie Claire Mire,

Elizabeth Claire Moulder, Judah Cole Scopel, Jacey Mikayla Shannon, Jaide Leeanne Shoop,

Laci Lynn Sykes, Madyson Brooke Westrope,Molly Nicole Westrope, Blayten Wayne Windom.


Eighth Grade: Jaxon Valor Barlow, Blair Mitchell Boyd, Trinity Rain Breland, Dakiyah Kristian Butler, Abigail Marina Cameron, John Michael Cooper, Brendon Robert Duguid, Lacy Morgan Erwin, Maria McKenzie Hall, Noah Nelson Marion Howell, Alana Caroline Hux, Nevaeh Cheyenne Leggett-Moak,Macy Rebecca Loy, Tripp Radford Martin, Brynden Joanna Rogers,

Kylie Morgan Rorie, Gustavo Ruiz-Garcia, Samuel Cade Scopel,Baylor Lane Smith, Ty Rustyn Turner, Sydnee Layne Westrope, Mary Margaret Woods.


Ninth Grade

Joycelyn Makayla Elizabeth Barner

Lilly Kate Channell

Taylor Nicole Davis

Allison Paige Hamilton

Gracyn Jewell Martin

Aubree Lee Smith

Avery Anna Watts


Tenth Grade

Rachel Charleigh Anderson

Ja’niyah La’shae Byther

Hannah Chesley Cameron

Evangeline Sinclaire Cook

Brandon Davis Ebarb

Cloe Nicole Elkins

Alan Tin Luong

Cameron Elizabeth Miller

Abby Nicole Mooney

Mara Grace Norwood

Mallory Elise Sanders

Hailey Nicole Walker

Julianna Rose Wilson

Karen Itzel Zarate Lopez


Eleventh Grade

Grayson Cole Coates

Madalynn Grace McManus


Twelfth Grade

Kimberly Nicole Ayers

Brett Daniel Boutwell

Kamryn Michelle Bridges

Ja’Kyle Pauvion Brown

Alayna Farrar Everett

Turner Daniel Green

Logan Conly Hux

Zoe Elizabeth Johnson

Kayla Elaine McElveen

Samuel Thomas McInnis

Vivian Ann McRee

Nyla Jemia Ross

Braden Gage Smith

Kyla Lane Smith

Mary Grace Sullivan

Amber Lynn Westbrook

Candace Alayna Westrope



Principal’s List – All A’s & B’s

First Grade

Alora Rafat Anter

Kade D’wayne Banks

Eli Hunter Carr

Karson James Clay

Cooper Michael King

James Henry Logan

Bentley Hicks Luke

Avery Quinn McManus

Sarah Elliot Oberschmidt

Graycee Nevaeh Orgeron

Jake Ryder Riddell

Klaylon Tucker Layne Russell

Ezekiel Gou Hou Scopel

Nevaeh Nicole-Rayne Tate

Gannon Owen O’Bryant Tompkins

Mattie Gracie Weeks


Second Grade

Edwin Lee Baker

Madalyn Rose Benton

Jayce Donnell Coleman

Bryant Price Collins

Braylee Michelle Davis

Matilda Rivers Dugas

Kolton Wade Ferguson

Asher Rhodes Formby

Caleb Chase Granger

Cole Russell Harris

Emma Grace Howard

Georgia Rose Jackson

Hadley Rayne McManus

Kori Catherine Peets

Brantly Wayne Strickland

Antonio Terrell Walker, Jr.

Alexa Natalee-Carol Westmoreland


Third Grade

Kace Mitchell Allen

Ambernae Unique Armstrong

Zada Michelle Ashley

Jonathan Tyler Beckerson

Whisper Grace Breland

Breeze Adam Brewer

Taylor Rae’ Brown

Maya Elizabeth Cline

Dusti Bleue Coleman

Fenix Lawton Costilow

Luis Gustavo Flores-De La Cruz

Aiden Andrew Gemelli

Zacari Janae Giles

Charleigh Bree Howell

Harper Elise Johnson

Jayce Dylan Lawrence

Mark Kypton Lofton

Konner Earl Minton

Hyram Cash Newman

Jaxon Kade Newman

Sadie Bao Nhi Nguyen

Matthew Dewayne Shannon

Mary Travis Smith

Keagan Timothy-Dale Stevens

Grayson Kendall Westmorland

William Cole Windham

Sydney Alette Yaskovic


Fourth Grade

Mason Reed Brister

Ja’thai Danielle Burrows

Case Henry Cliburn

Janella Sophia Coleman

Annie Rose Lynne Cuevas

Jess Riles Cameron Douglas

Parker James Elliott

Glory Ra’elasha Freeman

James Darnell Harvey, II

Brennan Delaney Holder

James Dalton Jackson

Lillian Grace Jackson

Michael Daniel Johnson

Jon Carter Morris

Ellison Kate Powell

Lexie Catherine Ryan

Canaan Lee Scopel

Kaylee Elizabeth Sills

Vivian Louise Smith

Kaiden Drew Talley

Karleigh Isabella Wallace

Braylen Jeremiah Watson

Jayden Latrell Williams


Fifth Grade

Carson Alexander Barrington

Walker Jake Breazeale

Brenton Austin Brewer

Celena Jade Brewer

Andrew Tyler Brooks

Jazmyn Tacari Brown

Kaia Jade Denson

Angel Olivia Derouen

London Larae Dickerson

Mikelyn Anne Douglas

Jaicee Rayne Durr

Bennett Lane Ebarb

Christina Louise Elkins

Ryker Jace Gladden

Addison Mackinzie Guillory

Jacob Lea Hogan

Weston Emory Hughes

Grant Young Hynum

Makyia Natori Jackson

Sarah Grace Logan

Robert Malcolm Lowery, III

Braxton Wyatt McManus

Jayden Alden Miller

Tyler Lane Morris

Preston Wayne Morse

Anna Linley Newell

Anne Houston Peets

Adalyn Claire Prestridge

Joseph Isaac Purviance

Jason Wyatt Runnels

Isabella Nicole Shoop

Halle Elaine Short

Hayden Ryan Tucker

Collin Blake Watts

Bronson Reid Westrope

Chastin Zion Wilson


Sixth Grade

Hayden Michael Barnes

Matthew Ayden Branch

Kristis Keaton Brewer

Anna Frances Caballero

Ashley Marie Chamblee

Payton Calynn Cloy

Mary Elizabeth Coleman

Isaiah Jordan Cook

Charles Patrick Culpepper

Logan Xavier Darce

Elijah Criten Dollar

Laina Brooke Hart

Tristan Gaige Holloway

Braydon Seth McNair

Ripken Dean Powell

Grady Bennett Smith

Brandon Alston Thomas

Laiken Mikell Thomas

Joshua Blake Warren

Maddox Hudson Weeks

Canderous Paul White

Nancy Zarate Lopez


Seventh Grade

Christopher Brayden Arbaugh

Stacie Nicole Berch

Braiden Edmond Bowman

Caylie Klaire Britt

Madelynn Rene’ Brooks

Carson Reed Butler

Layton Wayne Cloy

Jordyn Paige Marie Coleman

Anna Claire Crabtree

Kali Nicole Denson

Layton Allen Earls

Austin Matthew Hamilton

Steven Zepplin Laiche

Levi Ervin Lockhart

Lillian Rachel Love

Jayden Cordae Lyles

Ethan Daniel Martin

Billy Lane McManus

Taylor Brooke Murray

Jocie Grace Parsons

Bryant Parker Robbins

Bently Kirsten Roberson

Dawson Blaine Selman

Charley Ann Shelton

Carley Clayton Smith

Hunter Dewayne Smith

Kevin Terrell Smith

Kayla Faith Sullivan

Anye Lashai Tanner

Laynee Brooke Thaxton

Gavin Lee Upton

Lane Carter Wilson

Ava Grayce Woodson

Matthew Ridge Yeager


Eighth Grade

Jackson Stephen Barlow

Charles Tate Brister

Brandon Parker Brooks

Ke’mari Jaquan Brown

Jace Walker Curtis

Lexi Lang Ferguson

Delaney Lynn Hutt

John-Brayden James

Jakyiah Telia Johns

O’mari Os’qua Johnson

Starlynn Ann Leonard

Willow Margaret Love

Marshunti Quintayvea Martin

Katherine Blair Mathis

Lilly Meghan Elise Moore

Ruston Dayne Newman

Katherine Rae Norwood

Lexi Grace Prestridge

William Nick Raiford

Sullivan Mckenzie Roberts

Maddisen Faith Staats

Aiden Keith Wallace

Whitney Paige Westrope

Caeden Blake Williams

Jack Henry Wilson


Ninth Grade

Mason Aubrey Ashley

Larsen Kambry Carpenter

Myles Rue Elkins

Shana Leatrice Givens

Wyatt Layne Hughes

Mary Gwyn Hynum

Austin Elijah Johnson

Benjamin Conner McKenzie

Hunter Blaylock Meredith

Eric Roland Merrill

Kalana Marie Nhem

Maggie Grace Runnels

Tiara Emily Tronstad

William Cotton Westbrook

Emileigh Hayden Woodson


Tenth Grade

Aidan Ameer Brice

Paris Juanita Byrd

Shelia Samantha Casanova

Breelynn Layne Cloy

Linda Grace Dunn

Jahnasia Lashaye Harris

C’ryah Diana Haynes

Alexius Haiden Holder

Taylor Dawn June

Tarayvia Debray Miller

Matthew Gaven Mitchell

Kaylee Layne Prine

Maedyn Rylee Ross

Corley Marie Sandifer

Paul Weslie Smith

Zevante Jequan Stapleton

Bailey Ray Walker

Melody Lynn Waltman

Christopher Michael Watson


Eleventh Grade

Orrin Tyler Ainsworth

Kalyn Nicole Benton

Harlan Landon Brewer

Akiria Monet Brown

Caleb Alexander Carty

Marley Grace Channell

Jaylynn Brooke Cloy

Jessie Grace Cole

Lena Grace Coleman

Kayleigh Alexis Freeman

Kiara Daes’shana Haynes

Ethan James Laird

William Rush Loy

Alexander Duc Luong

Lucas Andrew McRee

Hannah Leann Meredith

Slayd Haze Oswalt

Taylor Kay Papizan

Sadie Michelle Sandifer

Gabriel Brennon Selman

Jayonce’ Alzatia’ Stewart

Allyson Faith Sullivan

Caleb Wallace Sutton

Emma Kate Thaxton


Twelfth Grade

Alexis Adrianna Ashley

Carson Welter Barlow

Anyel Ta’karia Butler

JaKayla Keandra Butler

Chloe Cheyenne Clark-Neese

Tyler Steven Coghlan

Adam Malcolm Curtis

Destini Talayeh Jones

Antonio Pierre Merrill

Macie Marie Moore

Dalton Daniel Orgeron

Shakera Candies Sanders

Suzanna Grace Smith

Troy Emory Thigpen

Malliyah Torchandra Walker Clay

Christopher Lane Westrope

Adam Jon Wolfe

Zackary Barlow Woods


Honor Roll – All B’s

Third Grade

Liam Albert Hughes


Fourth Grade

Gary Branson Clingan

Colson Drake Lee


Fifth Grade

Leyton Myles Ainsworth

Ryleigh Elizabeth Jeffreys

Hartley Victoria Walker


Sixth Grade

Taylor Grace Traxler

Mallory Grace Wilkinson








8 views

Recent Posts

See All